Strona głowna Ogólne Wielkie emocje w Łodzi! Legia Warszawa w następnej rundzie PP

Wielkie emocje w Łodzi! Legia Warszawa w następnej rundzie PP

Legia Warszawa z dużymi problemami pokonała Widzew Łódź w 1/16 Pucharu Polski (3:2). Goście prowadzili już 2:0, ale po kilku minutach gospodarze wyrównali na 2:2. Zwycięskiego gola strzelił Igor Lewczuk.

Spotkania Widzewa Łódź z Legią Warszawa od lat elektryzują kibiców, nawet gdy jedna drużyna gra w drugiej lidze, a druga jest w ekstraklasie. Tym razem klasyk polskiej piłki odbył się na etapie 1/16 Pucharu Polski. Legia była faworytem i od początku chciała to potwierdzić. W pierwszej połowie miała dużo więcej groźnych okazji do strzelenia gola, ale była nieskuteczna. Novikovas fatalnie pudłował, zaś Wszołek uderzał za lekko. Do przerwy wynik bezbramkowy.

Druga połowa była dużo ciekawsza. W 48. minucie Jose Kante potwierdził, że jest w dobrej formie. Tym razem dał Legii prowadzenie w Łodzi. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Wszołek. Dla Widzewa z rzutu karnego strzelił Marcin Robak, zaś na 2:2 samobójcze trafienie zanotował Artur Jędrzejczyk. W samej końcówce spotkania na 3:2 dla warszawskiej drużyny strzelił Igor Lewczuk.