Reklama
Strona głowna Gwiazdy Wigilijne kolędowanie z Polsatem

Wigilijne kolędowanie z Polsatem

od Robert Kowalczyk
Reklama
To już tradycja Polsatu od 12 lat! 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia na antenie naszej stacji rozbrzmiewają najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu najpopularniejszych artystów, m.in.: Ireny Santor, Justyny Steczkowskiej, Edyty Bartosiewicz, Pawła Domagały czy Sebastiana Karpiel-Bułeckiego. Przeniesiemy się do pokamedulskiego kościoła na warszawskich Bielanach, aby wspólnie wziąć udział w tegorocznym „Wielkim kolędowaniu z Polsatem”.

Święta to magiczny okres, pełen rodzinnej atmosfery, zapachu aromatycznych przypraw i… kolęd oczywiście! Jak co roku w Telewizji Polsat chcemy w ten szczególny czas być blisko widzów, dlatego w Wigilię Bożego Narodzenia zapraszamy do wspólnego kolędowania z Polsatem wraz ze wszystkimi najbardziej znanymi artystami w Polsce.

Kolędowanie w Polsacie rozpoczniemy o godz. 12:45 od wigilijnego koncertu z Fundacją POLSAT. W świąteczny i rodzinny nastrój wprowadzą nas: Barbara Kurdej-Szatan z mężem Rafałem, Sławomir z żoną Kajrą oraz podopieczni Fundacji POLSAT. Artyści wspólnie zaśpiewają m.in. „Przybieżeli do Betlejem” i „Do szopy hej pasterze”. Oprawę koncertu wzbogacą tradycyjne, polskie elementy – pojawią się tzw. „Dziady”, czyli Anioł, Śmierć, Turoń, Niedźwiedź i Pastuszek z gwiazdą. Co warte dodania – tradycja kolędowania Dziadów znalazła się na liście Dziedzictwa Niematerialnego.

O godz. 16:45 pokażemy „Wielkie Kolędowanie z Polsatem”. Zaprosimy do XVII–wiecznego barokowego kościoła pokamedulskiego w Warszawie. Jego szczególny klimat tworzą zabytkowe zdobienia – stiukowa dekoracja rokokowa oraz cenne obrazy. W zakrystii na sklepieniu znajdują się malowidła z drugiej połowy XVII wieku autorstwa M. A. Palloniego, nadwornego malarza Jana III Sobieskiego. Kolędników powita sam proboszcz parafii Wojciech Wójtowicz.

Święta z Polsatem!

Wśród kolędujących pojawią się artyści znani widzom w każdym wieku. W tym wielopokoleniowym składzie znajdą się: Irena Santor, Roksana Węgiel, Justyna Steczkowska, Paweł Domagała, bracia Golec, Sebastian Karpiel-Bułecka i inni. Solo lub w duetach zaprezentują kilkanaście najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Usłyszymy na przykład poruszającą kolędę „Jezus Malusieńki” wykonaną przez niespotykany do tej pory duet – Edytę Bartosiewicz i Pawła Domagałę. Pojawią się także wyjątkowe muzyczne aranżacje – jak na przykład „Gore gwiazda” w wykonaniu Kamila Bednarka, który zaśpiewa pastorałkę w typowym dla siebie stylu reggae. O oprawę muzyczną zadba Grott Orkiestra pod kierownictwem Michała Grotta. Widzowie będą mieli okazję zajrzeć także do bożonarodzeniowej szopki, aby ponownie przeżyć cud narodzin Jezusa Chrystusa, otoczonego przez żywe zwierzęta. Niektóre z nich przemówią nawet ludzkim głosem!

Tego dnia przypomnimy także koncerty z poprzednich lat, które zarejestrowane zostały w kościołach w Świętej Lipce, Warszawie i na Jasnej Górze. Kolędowanie z Polsatem to ponad siedem godzin najpiękniejszych kolęd i pastorałek, które – towarzysząc widzom Polsatu – idealnie podkreślają magię świąt.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania z Polsatem!

Reklama
1 komentarz
0

Zobacz również

1 komentarz

Paweł Golec z noworocznymi postanowieniami! - Begio.pl 8 stycznia 2020 - 15:52

[…] Paweł Golec jak większość społeczeństwa ma noworoczne postanowienia. W tym roku zamierza głównie zadbać o zdrowie oraz kondycję. Muzyk w rozmowie z tygodnikiem “Świat i ludzie” oznajmił, że: […]

Napisz

Zostaw komentarz