Strona głowna Ogólne Wilczek show! Ważne zwycięstwo drużyny Polaka

Wilczek show! Ważne zwycięstwo drużyny Polaka

Kamil Wilczek strzelił dwa gole, a jego Broendby Kopenhaga wygrało 3:1 z FC Kopenhagą w derbowym hicie ligi duńskiej! Po strzeleniu dwóch trafień Polak został najskuteczniejszym zawodnikiem w tym sezonie.

Broendby objęło prowadzenie już w 6. minucie po trafieniu Simona Hedlunda. Po asyście tego piłkarza bramkę na 2:0 zdobył Kamil Wilczek. Polak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i pewnie go pokonał. FC Kopenhaga zdobyła kontaktową bramkę w 30. minucie spotkania, ale wynik spotkania w 76. minucie ustalił Wilczek, który zdobył ładnego gola strzałem z woleja z linii pola karnego. Dzięki tej wygranej Broendby awansowało na 6. miejsce w tabeli – po 12 kolejkach ma 19 punktów na koncie. Liderem jest Midtjylland (26 pkt, w niedzielę rozegra swoje spotkanie), za to FC Kopenhaga jest druga z 25 pkt.

Wilczek jest liderem klasyfikacji strzelców – ma na koncie aż 10 goli. Polak ma trzy trafienia więcej od drugiego Ronniego Schwartza z Silkeborgu.