Strona głowna Sport Wimbledon 2019: zwycięstwo Magdy Linette

Wimbledon 2019: zwycięstwo Magdy Linette

W spotkaniu pierwszej rundy Wimbledonu Magda Linette pokonała kwalifikantkę z Rosji Anne Kalinskaja 6:0 – 7:6 (11:9). Dla polskiej zawodniczki było to pierwsze zwycięstwo w głównej drabince londyńskiego turnieju. W dotychczasowych próbach, Polka odpadała w pierwszej rundzie albo w kwalifikacjach turniejowych.

Przed meczem faworytką tego spotkania była nasza zawodniczka. W światowym rankingu Linette plasuję się na 75. miejscu. Rosjanka znajduję się na 144. miejscu, a do głównego turnieju dostała się dzięki kwalifikacjom. Pierwszy set w wykonaniu polskiej zawodniczki był perfekcyjny. Polka nie oddała żadnego gema, a cały set trwał zaledwie 18 minut. Kwalifikacje Kalinskija przeszła jak burza, trzy spotkania wygrała, nie tracąc ani jednego seta.

W następnej rundzie jej rywalką będzie rozstawiona z numerem 25. Amanda Anisimova. Amerykanka w pierwszej rundzie pewnie pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę 6:3, 6:3.