Strona głowna Ogólne Wisła Płock pokonała Wisłę Kraków. Bohaterem młodzieżowiec!

Wisła Płock pokonała Wisłę Kraków. Bohaterem młodzieżowiec!

Wisła Płock wygrała przed własną publicznością z Wisłą Kraków 2:1 w spotkaniu dziewiątej kolejki PKO Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy zdobywali Dominik Furman oraz Damian Michalski. Honorowe trafienie dla “Białej Gwiazdy” zaliczył Paweł Brożek.

Wisła Płock w środę pokonała Legię Warszawę 1:0 w zaległym spotkaniu. Teraz jej przeciwnikiem była Wisła Kraków. Zespół Radosława Sobolewskiego dobrze rozpoczął spotkanie, ponieważ już w 16. minucie bramkę zdobył Dominik Furman. “Biała Gwiazda” szybko doprowadziła do wyrównania. W 28. minucie kolejne ligowe trafienie zaliczył Paweł Brożek. Zespół z Krakowa dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. W 76. minucie dośrodkowanie Furmana znakomicie wykorzystał Damian Michalski. Młodzieżowiec sprytnie zachował się w polu karnym i skierował piłkę do bramki Buchalika. Dla Michalskiego jest to kolejny dobry występ w barwach Wisły Płock. Pomimo tego, że zawodnik nie występuje na swojej nominalnej pozycji, to z meczu na mecz zbiera coraz lepsze oceny. Swoimi dobrymi występami zawodnik pracuje na transfer do lepszej drużyny w naszej lidze, a kto wie może nawet za granicę.

Dla Wisły Płock było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie, dla Wisły Kraków czwarta porażka. Zespół Radosława Sobolewskiego zajmuje 8. miejsce w tabeli, drużyna Macieja Stolarczyka jest 10.