Strona głowna Sport Włosi drwią z Krzysztofa Piątka po meczu

Włosi drwią z Krzysztofa Piątka po meczu

Krzysztof Piątek został wygwizdany przez kibiców Milanu, gdy schodził z boiska w meczu z Napoli (1:1). Włoskie media bardzo surowo oceniła Polaka, “La Gazzetta dello Sport” uznała go najgorszym piłkarzem meczu. “Niemrawy występ i dwie zmarnowane okazje”, “Powinien skupić się na grze, a nie na udzielaniu bezsensownych wywiadów” – to tylko część komentarzy pod adresem 24-letniego napastnika.

Piątek zszedł z boiska w 85. minucie przy przeraźliwych gwizdach fanów Milanu. Zaledwie kilka minut wcześniej Polak zmarnował dobrą okazję – źle trafił w piłkę, w efekcie marnując doskonałą okazję do strzelenia gola na 2:1. Piątek ma w tym sezonie spore problemy, w 12 meczach ligowych zdobył zaledwie trzy bramki.

“Druga, ciemna strona księżyca. Drewniany i niepewny. Opuścił boisko w wodospadzie gwizdów. Niemrawy występ i dwie zmarnowane okazje” – czytamy w “La Gazzetta dello Sport”. Włoska gazeta przyznała mu notę “4.5” w skali 1-10. Natomiast serwis “milannight.com” ocenił Polaka na “4” (w tej samej skali). Portal kibiców Milanu również uznał go najgorszym piłkarzem gospodarzy.