Reklama
Strona głowna Hot WSTRZĄSAJĄCE WYZNANIE GWIAZDY “GRY O TRON”

WSTRZĄSAJĄCE WYZNANIE GWIAZDY “GRY O TRON”

od Marcin Karwoski
Reklama
Emilia Clarke- 32-letnia brytyjska aktorka. Gwiazda kultowego serialu „Gra o Tron” w którym gra jedną z głównych ról.

Aktorka zwierzyła się w „The New Yorker” ze w 2011 roku przeżyła udar mózgu.

Rano 11 lutego 2011, kiedy przebierałam się na trening w Londynie, poczułam potworny ból głowy. Byłam tak zmęczona, że ledwo założyłam tenisówki. Kiedy zaczęłam ćwiczyć, z trudem wykonywałam ruchy. Czułam, jakby moją głowę ściskała gumowa opaska, coraz mocniej i mocniej. Starałam się to zignorować, ale nie dałam rady. Poprosiłam o przerwę, ledwo dotarłam do szatni. W toalecie wymiotowałam, a ból jeszcze narastał. Czułam, że mój mózg ulega uszkodzeniom.-wyznała Emilia.

U Emili wykryto tętniaki mózgu w czasie kręcenia serialu. Aktorka czuła, że traci kontrole nad ciałem. Miała sporo szczęście ze wszystko usłyszała inna kobieta która była obok w kabinie i wezwała pomoc. Aktorka trafiła nieprzytomna do szpitala. Lekarze postawili diagnozę – podpajęczynówkowy krwotok, udar mózgu, zagrażający życiu. Konieczna była natychmiastowa operacja, po której aktorka straciła świadomość.

Pielęgniarka pytała mnie, jak mam na imię. A ja nie umiałam odpowiedzieć. Z moich ust wydobył się bezsensowny bełkot. Ogarnęła mnie panika. Widziałam całe swoje przyszłe życie, i nie miało ono najmniejszego sensu. Jestem aktorką. MUSZĘ pamiętać swoje kwestie. A nie potrafiłam przypomnieć sobie własnego imienia. – mówi Emilia Clarke.

Po tych wszystkich drastycznych przeżyciach aktorka postanowiła założyć fundacje „SameYou”, która ma pomagać ludziom po udarach i obrażeniach mózgu.

Instagram-emilia_clarke

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz