Reklama
Strona głowna Muzyka Zespół Tulia polskim reprezentantem na Eurowizji w Tel Awiwie

Zespół Tulia polskim reprezentantem na Eurowizji w Tel Awiwie

od Damian Kowal
Reklama
W dniu dzisiejszym wszystko wyszło na jaw. Po długich spekulacjach i domyśleniach poznaliśmy polskiego reprezentanta 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. W tym roku inaczej niż dotychczas dokonano wyboru. Z zebranych zgłoszeń TVP poprzez wewnętrzne eliminacje wybrała rodzimego wykonawcę. O wygraną w Izraelu powalczy zespół Tulia.

W skład zespołu wchodzą Dominika Siepka, Patrycja Nowicka, Joanna Sinkiewicz oraz Tulia Biczak. Wokalistki zasłynęły z folkowej wersji przeboju Depeche Mode “Enjoy the Silence”. Po kilku miesiącach wydały pierwszy album studyjny na którym znalazły się ich autorskie propozycje oraz covery piosenek polskich artystów. Debiutancki album otrzymał status platynowej płyty.

Po świetnym starcie na polskiej scenie muzycznej zespół wystąpił podczas koncertu “Premiery” w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymując, aż trzy statuetki. Na chwilę obecną musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie zaprezentowano jeszcze konkursowej piosenki.

Trzymamy za dziewczyny mocno kciuki.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz