Reklama
Strona głowna Ogólne Zmiana lidera w Pucharze Narodów!

Zmiana lidera w Pucharze Narodów!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Reprezentacja Norwegii została nowym liderem Pucharu Narodów w skokach narciarskich, wyprzedzając Austrię. Polska zajmuje trzecie miejsce, wyprzedzając czwartą Słowenię o zaledwie dwa punkty.

Pierwszym liderem Pucharu Narodów została Austria, która w sobotę wygrała drużynowe zawody w Wiśle. Wyprzedzała Norwegię oraz Polskę. Niedzielny konkurs indywidualny przyniósł pewne zmiany – Norwegia awansowała na pierwsze miejsce głównie dzięki Danielowi Andre Tandemu, który wygrał okazał się zdecydowanie najlepszy, wyprzedzając Anze Laniska (Słowenia) oraz Kamila Stocha.

Norwegia ma w tej chwili 545 punktów i wyprzedza Austrię (458 pkt) oraz Polskę (402 pkt). Przewaga ekipy Michala Doleżala nad czwartą Słowenią jest jednak minimalna, bo wynosi zaledwie dwa punkty.

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów:

  1. Norwegia – 545
  2. Austria – 458
  3. Polska – 402
  4. Słowenia – 400
  5. Japonia – 305
  6. Niemcy – 248
  7. Szwajcaria – 111
  8. Finlandia – 50
  9. Rosja – 3

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w Finlandii. Zawodnicy będą rywalizowali w Kuusamo w dniach 30 listopada – 1 grudnia. Trener reprezentacji Polski – Michal Doleżal już ogłosił kadrę na najbliższe zawody. Dosyć niespodziewanie znalazł się w niej Klemens Murańka, który nie zdobył żadnego punktu w konkursie inauguracyjnym w Wiśle.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz