Strona głowna Sport Znakomita gra Lecha Poznań! Wisła Płock rozbita

Znakomita gra Lecha Poznań! Wisła Płock rozbita

Lech Poznań pokonał na własnym boisku Wisłę Płock 4:0 (1:0) w spotkaniu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy. Głównym bohaterem tego spotkania był Darko Jevtić.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 13. minucie Paweł Tomczyk został sfaulowany w polu karnym płocczan, sędzie bez wahania odgwizdał rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Darko Jevtić i to gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia. Do końca pierwszej połowy “Kolejorz” stwarzał jeszcze okazję, ale zdołał wykorzystać ani jednej.

Druga połowa to odważniejsza gra piłkarzy Wisły, jednak brakowało im skuteczności. Najbliżej strzelenia bramki był Dominik Furman, ale jego strzał trafił w słupek. W 72. minucie publiczność cieszyła się z gola, tym razem bramkę zdobył Christian Gytkjaer. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry drugą żółtą kartkę otrzymał Djordje Crnomarković przez co “Kolejorz” mecz kończył w dziesiątkę. W niczym to nie przeszkodziło, ponieważ w doliczonym czasie gry zdołał strzelić jeszcze dwie bramki, tym razem na listę strzelców wpisali się odpowiednio Kamil Jóźwiak oraz drugi raz Christian Gytkjaer.