Reklama
Strona głowna Sport Znakomity mecz PGE Vive Kielce!

Znakomity mecz PGE Vive Kielce!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
PGE Vive Kielce pokonało po bardzo emocjonującym meczu 34:33 Telekom Veszprem. To pierwsze zwycięstwo polskiego zespołu nad Węgrami od pamiętnego finału Ligi Mistrzów z 2016 roku, wygranego przez drużynę Tałanta Dujszebajewa.

W sobotę emocji w Kielcach także nie brakowało. Od początku spotkania obydwa zespoły grały na bardzo wysokim poziomie. Szczypiorniści z Kielc przez większość pierwszej połowy prowadzili, jednak nie byli w stanie odskoczyć rywalom na więcej niż dwie bramki. Na przerwę obydwie drużyny schodziły przy remisowym rezultacie – 17:17.

Po przerwie jeszcze lepiej grali szczypiorniści PGE Vive. Znakomicie prezentował się Alex Dujszebajew, który w całym spotkaniu zdobył aż 11 bramek. W pewnym momencie zespół Tałanta Dujszebajewa zdobył aż cztery trafienia przewagi, jednak już po kilku chwilach zawodnicy węgierskiej drużyny doprowadzili do remisu. W bardzo emocjonującej końcówce lepiej zaprezentowali się jednak gospodarze, którzy wygrali mecz jedną bramką przewagi –  34:33.

Dla kielczan było to pierwsze zwycięstwo nad Veszprem od finału Ligi Mistrzów z 2016 roku. Zespół Tałanta Dujszebajewa awansował na 2. miejsce w tabeli grupy B, tracąc 2 punkty do prowadzącego THW Kiel.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz