Reklama
Strona głowna Ogólne Znany Szwed mógł pracować w Ekstraklasie?

Znany Szwed mógł pracować w Ekstraklasie?

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Sven-Goran Eriksson mógł trenować Jagiellonię Białystok. – Warunki kontraktu mieliśmy ustalone – potwierdza Interii, prezes Cezary Kulesza. Ostatecznie wybrał jednak Iwajło Petewa.

Jego nazwisko wciąż działa na wyobraźnię: był selekcjonerem reprezentacji Anglii, był na dwóch mundialach – z Anglią w 2006 i Wybrzeżem Kości Słoniowej w 2010. Prowadził Sampdorię i Lazio Rzym, pracował też w Manchesterze City jeszcze przed wejściem szejków. Od 2013 roku przez cztery lata trenował trzy chińskie kluby, a na początku 2019 roku zakończył krótką współpracę z reprezentacją Filipin.

Nowym trenerem Jagi został ostatecznie Iwajło Petew, ale Cezary Kulesza potwierdza, że z Erikssonem też udało się porozumieć. O ostatecznym wyborze zdecydowały niuanse. – Petew rywalizował ze Svenem-Goranem Erikssonem. Wiedzieliśmy, że jest na rynku wolny. Eriksson wiedział, w jakich realiach finansowych funkcjonuje polska ekstraklasa. Doszliśmy do porozumienia jakiś tydzień temu. Postawiliśmy jednak na szkoleniowca młodszego – powiedział prezes Jagiellonii serwisowi “Interia.pl”. Eriksson w lutym skończy 72 lata. W dużym stopniu to właśnie wiek zdecydował o zatrudnieniu Petewa.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz