Strona głowna Ogólne Zwycięstwo po mękach! Piast pokonał FC Rygę

Zwycięstwo po mękach! Piast pokonał FC Rygę

Piast Gliwice pokonał na własnym boisku FC Rygę 3:2 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy. Spotkanie powinno zakończyć się dużo wyższym wynikiem, ale przez swoje błędy drużyna straciła dwie bramki i trzeba cieszyć się ze zwycięstwa.

Piast rozpoczął eliminację Ligi Europy od drugiej rundy, ponieważ w eliminacjach do Ligi Mistrzów odpadł z BATE Borysów. Mecz od początku był pod kontrolą “Piastunków” jednak żadna z akcji nie zakończyła się golem. W pierwszej połowie pomimo wielu prób kibice zgromadzeni na stadionie nie zobaczyli żadnego trafienia swojej drużyny. Zobaczyli za to paradoksalne zachowanie swoich zawodników. Asystę przy trafieniu dla gości zaliczył… boczny obrońca Piasta, który zbyt lekko podał do swojego bramkarza. Wynik do przerwy pozostał bez zmian.

Po przerwie trener Fornalik postanowił wpuścić na boisko Martina Konczkowskiego. Decyzja ta była strzałem w dziesiątkę. Już w 62. minucie zawodnik zanotował asystę przy trafieniu Jakuba Czerwińskiego. Później dwukrotnie sposób na bramkarza znalazł Jorge Felix. Wynik spotkania ustalił Uros Korun… trafieniem samobójczym. Mecz więc zakończył się wynikiem 3:2 dla Piasta Gliwice. Rewanż zaplanowany jest za tydzień na godzinę 19:30.